VABAAINE "KEHAKULTUUR"

SIIA PANNA KIRJA KA, ET SEDA ON VÕIMALIK TEHA NII BAKAS, KUI KA MAGISTRIS!

 

 

Kehakultuuri vabaaines on kaks suunda - rühmatreeningud ja pallimängud.

Õppetöösse saab registreerida läbi ÕIS-i - ainekood OP.1444

 

Õppetöö sisu:

 

Rühmatreeningud

Pallimängud

Eesmärk

Tutvustada erinevaid rühmatreeningu stiile, luua alus iseseisvaks kehakultuurseks arenguks, leida füüsiliselt ja emotsionaalselt sobiv rühmatreeningu stiil, pakkuda vaheldust koolipäevale.

Tutvustada erinevaid pallimänge, luua alus iseseisvaks kehakultuuriliseks arenguks, leida sobiv meeskonnaala, pakkuda vaheldust koolipäevale.

Kestvus

14 nädalat (kuupäevad õisis)

14 nädalat (kuupäevad õisis)

Toimumiskoht

EMÜ spordihoone (rühmatreeningusaalid)

EMÜ spordihoone (pallisaalid)

Korraldus

2 kontakttundi treener Margit Laevaga, kus esimeses avatakse treeningute sisu ja eesmärgid ning aine läbimise tingimused. Teine kontakttund treeneriga on semestri lõpus kus võetakse aine kokku test/tagasiside alusel.
Aine põhiosaks on EMÜ fitnessklubi treeningutel osalemine. Vastavalt tunniplaanile on kohustuslik käia kokku 12 tunnis. Valida saab järgmiste tundide seast:

  • Roheline – keha ja meel
  • Kollane – aeroobne ja lihtsam
  • Sinine – lihastreening
  • Oranž/punane – tantsuline/ tugev keerukam

Igas erinevat stiili tunnis peab käima vähemalt 2 korda ja ei tohi käi rohkem kui 4 korda. Igal nädalal saab käia rühmatreeningutes 1-3 korda kuni 12 korra täitumiseni. 12 korda peavad täituma enne viimast loeng/praktikumi treeneriga.

Fitnessklubi tunniplaan.

 

Tähelepanu!

Arvestada võimalusega, et õhtused tunnid on nädala alguses täis - EMÜ fitnessklubi tunniplaan on avalik ning kommertsklientidele avatud. Võib tekkida olukordi kus alates kell 17:00 tundidesse kõik soovijad ei pääse.

Üliõpilane saab õisis registreeruda ajaliselt sobivaimasse gruppi. Kui ühte gruppi registreerunute arv on alla 8, siis vastaval ajal gruppi ei avata ja sellest teavitatakse üliõpilast. Üliõpilane saab valida uue grupi või sobivate aegade puudumisel ainest maha registreeruda.

Pallimängudes osalejad õpivad tundma ja osalevad aktiivselt 4 suuremal alal – saalijalgpall, võrkpall, saalihoki ja korvpall. Põgusalt saab osa ka lauatennisest, sulgpallist, jookmisest ja jõusaali treeningutest.

Ühele grupile toimuvad tunnid kord nädalas. Kokku on võimalik osaleda 14s tunnis. On lubatud tunde ka ette või järgi teha (osaleda mitu korda nädalas ka teiste gruppide ajal. Ajad saate juhendajalt).

Uue elemendina on kehakultuuri pallimängude osa ka EMÜ kodumängude jälgimine EMÜ spordihoones. Alad, mille puhul saab omadele kaasa elada, on korvpall, saalihoki ja võrkpall. Iganädalased mängude kavad on leitavad sport.emu.ee lehelt. Õppeaine raames kodumängu külastuse märkimiseks tuleb EMÜ SK kliendikaart mängu alguses administraatori juures registreerida.

Pallimängude aines on ka test (kuupäev kirjas õisis), mida lahendatakse moodle.hitsa.ee vahendusel. Kokku on 20 küsimust korvpalli, jalgpall, saalihoki ja võrkpalli kohta. Lahendamiseks on aega 10 minutit. Abivahendite kasutamine lubatud. Ainet saab läbida aga ka testi sooritamata (võimalus 3).

Läbimise tingimused

Osalemine 2 kontakttunnis (üks semestri alguses, teine semestri lõpus, kuupäevad õisis) treener Margit Laeva juures ning osalemine 12 EMÜ fitnessklubi treeningus

Võimalus 1:
osalemine vähemalt 12 treeningul 14st + test

Võimalus 2:

Osalemine vähemalt 10 treeningul 14st + 2 EMÜ kodumängu + test

Võimalus 3:

Osalemine vähemalt 10 treeningul 14st ja vähemalt 4 EMÜ kodumängu külastust (testi ei ole)

Lisainfo

Vajalik sobilik riietus ja sportlikud sisejalanõud. Esimesel tunnil tuleb osta EMÜ SK klubikaart (2 €). Klubikaardi alusel peetakse arvestust kohalkäimiste kohta ja see tuleb spordihoone administraatori juures enne igat tundi registreerida. Tunnid algavad vastavalt tunniplaanis toodud aegadel. Selleks hetkeks peavad olema riided vahetatud. Riietusruumi kasutamine, kapi kasutamine ja pesemine on osa ainest ja tasuta.

Kontaktisik/ vastutav läbiviija

Anni Kabral
anni.kabralÄTemu.ee
fitness.emu.ee

Sander Hannus
hannussander@hotmail.com
sport.emu.eeVAATA KUIDAS REGISTREERIDA SIIT!