UUDISED

Tartu Jooksumaratonil tuli teiseks Keio Kits

SEB 28. Tartu Jooksumaratoni 23km võitlusdistantsil oli teistest kiirem Taivo Püi, kes ületas lõpujoone ajaga 1:16:11, tehes sellega ühtlasi uue rajarekordi. Teiseks tuli Keio Kits ajaga 1:17:03 ning kolmanda poodiumikoha hõivas Taavi Tambur (1:17:59). Seitsmekordne Tartu Jooksumaratoni võitja Vjatsheslav Koshelev jäi sedapuhku neljandaks (1:18:36).Mitmekordse Eesti meistri Taivo Püi kontolt puudus veel Tartu Jooksumaratoni võit ja ta peab esikohta tähtsaks. „Vahefinišeid ma püüdma ei läinud, alustasin tagasihoidlikult. Olin eelnevalt põhjalikult tutvunud rajaprofiiliga ja panustasin lõpule. Keiot ma püüdma ei läinud, sest teadsin, et tema jahib vahefinišite võite,“ selgitab Püi omas taktikat.

Naiste arvestuses tegi uue rajarekordi Keenia jooksja Irene Chepkirui (1:23:06), kes üldarvestuses oli 18nes. Talle järgnesid Evelin Kärner (1:33:01) ja Sigrid Valdre (1:35:21).

Juba esimeseks teeninduspunktis olid esimesed jooksjad eest läinud ja Keio Kits võttis otsustavalt mõlemate vahefinišite auhinnad. Peale teist vahefinišit püüdis Kitse kinni Taivo Püi, kes edasi enam liidripositsiooni käest ei andnud ja Elvas Tartumaa Tervisespordikeskuses ka võidu võttis.

SEB 28. Tartu Jooksumaraton tõi rajale rekordiliselt pea 4000 jooksjat ja kepikõndijat 13 riigist, kes nautisid mõnusat ilma ja tundsid rõõmu liikumisest maastikuradadel. Tartu Jooksumaratonile anti 23km start Otepääl Tehvandi Spordikeskuse staadionil ja 10km lähe finišipaigas Elvas.


Pressikonverents näeb siit.