UUDISED

Üliõpilaste XI Suvemängudel võidutses Tallinna Ülikool!

Kääriku suvemängud on selleks korraks jälle läbi saanud, kuid eredaid meenutusi jätkub kindlasti terveks aastaks. Kokku oli üritusel 584 osalejat 18 kõrgkoolist, kes andsid mängudele värvi ja muutsid selle nauditavaks. Kindlasti peab tänama ka ilmataati, kes oli see aasta meie vastu eriti armuline, kui mitte öelda lausa kõrvetav.

Osalejatest paistis enim välja Tallinna Ülikool, kes oma 48 tudengiga teenis välja nii sportlikema kui aktiivseima ülikooli karika saades 188 punkti ja 227 starti. Suure sportlikkuse esirinnas olid veel Eesti Lennuakadeemia (176 punkti) ja Tallina Tehnikaülikool (166 punkti). Aktiivsuse poolest jäi teiseks Tartu Tervishoiu Kõrgkool (208 starti) ja kolmandaks Tallinna Tehnikaülikool 189 starti). Suurimate delegatsioonidega olid väljas Tallinna Tehnikaülikool ja Tallinna Tehnikakõrgkool, kes vastavalt olid esindatud 131 ja 101 tudengiga.

Võisteldi 14 spordialal, mis kuulusid kõrgkoolidevahelisse arvestusse ning mitmetel lõbusatel jõukatsumistel traktori kummi veeretamisest kuni naiste mudamaadluseni. Kõige aktiivsem üliõpilane oli Veiko Karu Tallinna Tehnikaülikoolist, kes oli stardis 16 korral. Talle järgnesid Meelis Kosk (TÜ, 15), Siim Holtsmann (TTHKK, 14) ja Ervin Vago (KSK, 13), kõigem aktiivsem naisüliõpilane oli Kristel Plangi Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist 12 stardiga.

Unarusse ei jäänud kindlasti ka mängude vabaaja programm. Hea elamuse andis ansambli HND reedeõhtune kontsert, laupäeval rokkisid diskoripuldis Marti Viilu ja Kunnar Karu. Väga atraktiivsed olid mitmed meelelahutusalad nagu kõhukavõistlus, rammumehe ja –naise selgitamine ning muidugi iga-aastane publikumagnet naiste mudamaadlus.

Täname korraldusmeeskonna vabatahtlikke, kõrgkoolide aktiviste meeskonna koostamisel, kõiki osalejaid ning loomulikult meie sponsoreid-toetajaid! Ootame teid tagasi juba aasta pärast Üliõpilaste XII Suvemängudele!

NB! Vaata ka mängudel tehtud pilte: http://gallery.kmzphoto.eu


Autor: Esko Tõnisson

Allikas: Katre Vahtra EASL