UUDISED

Sajad lapsed haarasid hokikepi

Maaülikooli spordihoone oli esmapäeval kogunenud noorem osa saalihokisõpradest (lapsed kuni kuuenda klassini), kes ajasid palli taga nii, et hoone oli pilgeni kilkamist, suminat, kaasaelamist ja kärsitut mängujärje ootamist täis. Võistluste tempo oli ülipingeline, ükski kolmest väljakust polnud sekunditki tühi. Nii kui üks tiim oma 2 x 4 minutit kestnud kohtumisega ühele poole sai, tulid järgmised võistkonnad peale.

Eile oli väljas 46 võitu ihkavat võistkonda. Kolmapäeval, vanemate õpilaste seltskonnas võtab neid omavahel mõõtu 56. Kahe päevaga jookseb  mängupõrandalt läbi üle 700 lapse. Võrdluseks – mullu võistles 354 last 47 võistkonnast.

Alles teistkorda peetavatele võistlustele tulid pea kõik Tartu koolid. Puudu olid vaid mõned üksikud.

Saalihoki kui spordiala populaarsus kogub Eestimaal üha hoogu. Korv-, jalg- ja võrkpalli järel on see menukuselt neljas pallimäng. «Skandinaavias on ta väga populaarne,» teadis võistluste peakoordineerija Talis Mölder, «Soome koolides on see kehalise kasvatuse tundides spordiala number üks. Ka ametlike harrastajate arvu poolest on see nii Soomes kui Rootsis jalgpalli järel teine.»

«See on lihtne rahvamäng, mida igaüks suudab mängida maast madalast,» iseloomustas Talis Mölder. «Õnneks on vähe neid kehalise kasvatuse õpetajaid, kes ei julge 1. klassi õpilastega võistlema tulla – need ei oskavat veel midagi. Küll nad juba oskavad, tulge ja vaadake!»

Koolidevahelised saalihokivõistlused:
• 8. ja 10. novembril EMÜ spordihoones.
• Osaleb üle 700 lapse (96 võistkonda) peaaegu kõigist Tartu koolidest.
• 8. novembril 1.–6. klassi lapsed.
• 10. novembril 7.–12. klassi lapsed.
• Võisteldakse kolmes kategoorias, välja jagatakse kuus komplekti karikaid.


Autor: Esko Tõnisson

Allikas: Refereeritud artikel Tartu Postimehest