UUDISED

Eesti Maaülikooli spordihoones selgusid maadluse meistrid

Novembri viimasel laupäeval selgusid selle aasta viimased üliõpilaste individuaalalade meistrid. Tartus, Eesti Maaülikooli spordihoones peetud maadluse meistrivõistlustel oli parim Tartu Ülikool, kes võitis kolm meistritiitlit viiest, ülejäänud kaks meistritiitlit läksid Eesti Maaülikooli maadlejatele.

Mehed võistlesid kreeka-rooma maadluses. Kõige kergemate meeste hulgas oli Siim Abner kindlalt parem Elshan Mammadovist (mõlemad TÜ) ning kaitses eelmisel aastal võidetud meistritiitlit. Kuni 74 kg meeste hulgas oli SELL mängude selle aasta vabamaadluse võitja Magnus Piirits (TÜ) parem äsja Torinos üliõpilaste maailmameistrivõistlustel kuni 66kg meeste hulgas hinnatava viienda koha saanud Jaanus Kallasest (TLÜ). Seega Piiritsile kuld ja eelmise aasta meistrile Kallasele hõbe. Kolmas oli  Jefim Birjuk (EMÜ). Kuni 84 kg meeste seas sai võidu Vahur Steinberg (TÜ) Siim Mäe (TLÜ) ja Igor Laptevi (EMÜ) ees. Ka selles kaalus ei suutnud eelmise aasta meister Siim Mäe meistritiitlit kaitsta. Konkurentsitihedaim oli võistlus kõige raskemate meeste hulgas, kus samuti vahetus meister, kuna eelmise aasta võitja ja Torinos viienda koha saanud Alo Toom ei saanud meistrivõistlustel seekord osaleda. Selle aasta meistriks tuli Kaarel Maaten (EMÜ), kes eelmisel aastal oli kolmas. Hõbeda võitis Imre Kull (SKA) ja pronksi Mihkel Iljin (TÜ).

Võistlustules olid ka naised vabamaadluses. Esikoha sai Kaisa Muutre, kes alistas kindlalt Mai Buschmanni (mõlemad EMÜ).


Autor: Esko Tõnisson

Allikas: www.easl.ee Ants Veetõusme