UUDISED

Piljardi meistrivõistluste vahekokkuvõte

Alates septembrist kuni praeguseni on erinevates Eesti kõrg- ja ülikoolide üliõpilased võtnud mõõtu üksteisega piljardis, et selgitada hooaja 2010/2011 parim üliõpilasest piljardimängija. Praeguseks on läbitud 4 kvalifikatsioonietappi, millele järgneb veel 2 ja 23. aprillil toimuv finaalturniir, kus selguvad ka parimad. Kvalifikatsiooniturniirid toimuvad paralleelselt nii Tallinnas kui ka Tartus. Tallinnas on osalenud 43 sportlast 8 erinevast kõrg- või ülikoolist ja Tartus 29 sportlast 5 erinevast kõrg- ja ülikoolist.

Praeguse seisuga moodustavad Tartu esiviisiku Martin Raid (TÜ), Jaan Pettai (EMÜ), Taavi Taremaa (EMÜ), Siim Teppand (TÜ) ja Sander Õigus (EMÜ).

Korraldaja sõnul on võistluste tase keskmine – leidub asjaarmastajaid, palju esimest korda turniiridel osalevaid kui ka mängijaid, kes on piljardispordiga juba aastaid tegelenud. Finaalturniirile on automaatselt lubatud pääseda just neil mängijatel, kelle tase on teistest eelnevalt kõrgem, võimaldamaks põnevamaid kvalifikatsiooniturniire teistele osalejatele.

Kõigil kvalifikatsioonietappidel premeeritakse 8 parimat kohta hooaja sponsorite poolt – A. Le Coq, Saku Õlletehas, Stolichnaya, ööklubid Panoraam ja Parlament, Corona Extra. Auhindade seast võib leida erinevaid karastusjooke, klubipääsmeid, särke, pusasid, meeneid ja ka kangemaid jooke.

Eesti Üliõpilaste Meistrivõistlused piljardis on esimest aastat toimuvad piljardi meistrivõistlused Eesti üliõpilastele. Eelneval aastal toimusid Tallinnas Tudengite Karikavõistlused piljardis, millest võttis osa 60 mängijat.

Rohkem infot, sh tulemused ja juhendi Eesti Üliõpilaste Meistrivõistlustest piljardis leiab aadressil www.easl.eerubriigi kalender alt.

Lisainfot saad küsida: Oliver Lehtmets, 58 177 633


Autor: Esko Tõnisson

Allikas: www.easl.ee