UUDISED

EMÜ sõudjad võitsid sisesõudmise võistluse Alfa 2011

Eesti Maaülikooli sõudmise spetsialistid käisid sisesõudmise võistlusel Alfa 2011. EMÜ esindus võistles nii individuaal-  kui kõrgkoolide vahelises arvetuses. EMÜ esindus koosnes neljast mehest (spordijuht Tauri Tilk, üliõpilasesinduse esimees Silver Kuusik,  rakendushüdroloogia tudeng Kaspar Saare ja taastuvenergia keskuse juhataja Argo Normak)  ja kahest naisest (tippsõudja Kaisa Pajusalu ja geomaatika tudeng Karmen Alnek).

Eesti Maaülikooli võistkond saavutas kõrgkoolide vahelises heitluses 500m distantsil  esikoha ajaga 1.27,0, teiseks tuli Sisekaitseakadeemia ning kolmandaks jäi Eesti Lennuakadeemia. 

Kaspar Saarel jätkus veel jaksu  võistelda individuaalarvestuses 1000m distantsil, kus ta saavutas ajaga 2.59,7 29. koha. Meesteklassi võistluse võitis Tõnu Endrekson lõpuajaks 2:43,6.  Väsimatu Argo Normak osales samuti individuaalarvestuses täpselt sama pikal distantsil ainult veteranideklassis ja võitles ajaga 3.10,3 välja 5. koha.

Naiste 1000 meetri distantsil peetud sõidu võitis oodatult, Eesti Maaülikoolis Põllu- ja aiandussaaduste tootmist tudeeriv, Kaisa Pajusalu ajaga 3:13,3. Võistluste rekord sündis naiste kergekaalu võistlusklassis, mille võitis Sille Vaiksaar ajaga 3:35,1. Sealjuures oli eelmine tipptulemus püsinud lausa aastast 1998. Ka selles võistlusklassis oli EMÜ-l oma esindaja, geomaatika tudeng Karmen Alnek, kes saavutas auväärse kolmanda koha, ajaga 3.43,1.

18. korda toimunud Alfa võistlusel osales üle 500 sportlase, mis on ka võistluste kõikide aegade rekord.


Autor: Esko Tõnisson