UUDISED

Pöialõikusest taastuv Igor Syunin sisehooajal ei võistle

Kahe päeva pärast antakse avalöök koduse kergejõustiku sarja BIGBANK Kuldliiga sisehooajale, mille avavõistlus peetakse Tartu Ülikooli kergejõustikuhallis. Paraku jääb tänavune sisehooaeg vahele möödunud aastal esmakordselt rahvusvahelisele tiitlivõistlusele pääsenud kolmikhüppajal Igor Syuninil. 20-aastane Kohtla-Järvelt pärit sportlane käis novembri lõpus vana vigastuse tõttu pöialõikusel.

"Kõhr hakkas segama ja ei olnud enam võimalik trenni teha. Taastumine võttis kaks kuud ja saan juba treenida," nentis Syunin. "Praegu jalg veel ei taha liiga palju koormust saada."

Ülemöödunud sügisel Kohtla-Järvelt Tartusse Toomas Klaubi käe alla treenima ning Eesti Maaülikooli õppima tulnud Syunini läbimurdeaasta algas 2010. aasta sisehooajal, kui ta esmakordselt 16 meetri joonest jagu sai ja 16.08-ga Eesti meistriks krooniti.

Suvel täitis ta kolm korda Euroopa meistrivõistluste normi 16.50 ning läks tiitlivõistlustele vastu isikliku rekordiga 16.63. Barcelona EM-il andis 16.35 kvalifikatsioonis 19. koha.

Hooaja lõpetas Syunin isikliku rekordi 16.86-ga, mis ületas ühe sentimeetriga Daegu MM-i B-normi ja tõi talle Eesti kergejõustikuliidult vastava stipendiumi.

Lisaks kuulub ta kergejõustikuliidu Dalkia järelkasvutiimi, mis toetab parimaid U-23 vanuseklassi kergeatleete.Allikas: ERR SPORT