UUDISED

Saalihokinaiskond võitis põhiturniiri

Laupäeval, 5.märtsil oli EMÜ SK naiskond põhiturniiri viimases kohtumises vastamisi Sparta Spordiseltsi naistega. Tartlannad võitsid veenvalt seisuga 7:1.

Kuigi kohtumise esimese värava lõid külalisnaiskonna mängijad, ei lasknud tartlannad end sellest häirida ja toimetasid palli vastaste väravasse seitsmel korral. Treener Talis Mölderi hinnangul oli jällegi tegemist väga hea mänguga. „Kontrollisime mängu ja hoidsime initsiatiivi kogu kohtumise vältel,“ ütles ta, „sellise mängu pealt on hea play-off’idesse minna.“

Resultatiivseimad olid Jane Klavan viie (2+3) ja Reti Väärt kolme (2+1) punktiga. Meelike Terasmaa, Marii Kangur ja Kaisa Aruaas aitasid igaüks kaasa ühe väravaga ning Kati Loid andis ühe tulemusliku söödu. Mängu parimaks tunnistati Jane Klavan.

Eesoleval nädalavahetusel algavad Eesti Meistrivõistluste poolfinaalid, kus EMÜ SK vastaseks on põhiturniiril neljandaks jäänud Sparta Spordiselts. Esimene kohtumine toimub laupäeval Tartus, teine pühapäeval Kiilis.

Poolfinaal-seeria kestab kolme võiduni. Teises poolfinaalis kohtuvad Tamsalu EBE ja Saku Fortuna.

Tartlannad on ka pingeridade eesotsas

EMÜ SK naiskonna kapten Reti Väärt on 48 punktiga (31+17) vastlõppenud põhiturniiri kõige resultatiivsem mängija. „Kui nii head söödud kätte tulevad, siis peab ju ära lööma!“ ütles Väärt edu selgituseks.

Kui teisel kohal on Saku Fortuna mängija Kristi Lööper 34 punktiga (19+15), siis talle järgnevad napilt jällegi EMÜ mängijad Meelike Terasmaa 32 (21+11) ja Jane Klavan 29 (12+17) punktiga.

Väravavahtide tõrjeprotsentide poolest on Sanna Kähkönen teisel kohal. 110st pealelöögist on ta tõrjunud 100. Eva-Maria Kikkas on tõrjunud 70 lööki 79st ning asub tabelis neljandal kohal.


Autor: Marii Kangur