UUDISED

Eesti esimene ainult naistele mõeldud maadlusvõistlus

30. aprillil tehti Tartus Eesti Maaülikooli spordihoones Eesti spordi ajalugu - toimusid esimesed ainult naistele mõeldud maadlusvõistlused. Naiste maadluse populaarsus on maailmas jätkuvalt kasvav ja Rahvusvahelise Maadlusliidu FILA poolt tunnustatult on sel alal võisteldud juba 1984. aastast alates. Olümpiamängude kavas oli naiste maadlus esimest korda 2004. aastal Ateenas. Naistemaadlus on dünaamiline ja vaatemänguline. Rõhuasetus ei ole ainult jõul, vaid ka kiirusel ja mitmekesisel tehnikal. Matš kestab 4-6 minutit ja on hästi jälgitav.

Eestis tegeleb maadlusega üle saja naise ja tütarlapse ning huvi ala vastu on jätkuvalt kasvav. Tegelejate hulgas on neid, kellel on kindlasti eeldusi ja sihikust areneda maailmatasemel sportlasteks kui ka neid, kes naudivad seda harrastusspordina.

Tartus toimunud võistlus, mille korraldasid naismaadlejad Eesti Maaülikooli Spordiklubist ja treener Jakob Proovel, oli esimene ainult naiste turniir. Seni on naised võistelnud vaid meeste võistlustel. Kokku osales turniiril 32 võistlejat ja maadeldi kaheksas erinevas kaalus.

Kaalus +72 kg võistles ning tuli võitjaks Eesti edukaim naismaadleja Epp Mäe, kes on juunioride seas tulnud pronksile nii Euroopa kui ka maailmameistrivõistlustel.

Seekordsel turniiril tulid esikohtadele :

-30 kg Kelly-Anette Koik (Valga SK)

-36 kg Viktoria Vesso (EMÜ SK)

-42 kg Jekaterina Semjonova (SK Tapa)

-48 kg Greeta Staal (SK Tapa)

-55 kg Margit Korotkova (EMÜ SK)

-63 kg Kaisa Muutra (EMÜ SK)

-72 kg Gerlin Järvela (EMÜ SK)

+72 kg Epp Mäe (Sakura)Allikas: Postimees