UUDISED

Eesti Maaülikooli Spordiklubi korvpallurid osalesid esiliiga testturniiril

Eesti Maaülikooli Spordiklubi korvpallurid osalesid nelja meeskonna vahel toiminud esiliiga testturniiril, kust kaks paremat meeskonda pääsesid kindlalt järgmiseks hooajaks esiliigasse ja ülejäänud jäävad ootama teiste meeskondade loobumisi. Turniiri süsteem nägi välja selline, et kaks ülemise otsa meeskonda II liigast ja kaks madalama otsa I liiga meeskonda mängisid omavahel neli mängu – kaks kodus ja kaks võõrsil. Omavahelised mängud läksid vastavatest liigadest kaasa.

EMÜ korvpallurid mängisid terve turniir ilmekat korvpalli ja said kolmapäeval, 28.04 kodus TTÜ SK (I liiga 16 meeskond) üle 24 punktilise võidu, kuid järgmisel päeval sama meeskonna vastu võõral väljakul alahinnati vastast ja ei suudetud oma mängu kohe alguses käima saada ja kahjuks kaotati see mäng lõpuks 21 punktiga. Samal mängul sai raskelt vigastada meeskonna üks oluline rollimängija ja hing Rainer Korjuhin -  võib-olla oli ka see üks meeskonna kaotuse põhjuseid. Teine vastane kellega EMÜ pallurid mõõtu võtsid oli Elion/Corle (I liiga 14 meeskond) meeskond, kellele kaotati koduväljakul 11 punktiga ja võõrsil tunnistati pärast väga head mängu alles lisaajal vastete 5 punktilist paremust.

Treeneri Esko Tõnissoni arvates mängis EMÜ meeskond turniiri vältel head korvpalli, kui välja jätta võõral väljakul peetud mäng TTÜ SK-ga. Meeskonna kasulikumaks mängijaks võib tunnistada Krister Tapperi, kes mängis kogu turniiri vältel stabiilselt head korvpalli. Turniiril saadud kolmas koht võib tagada meile järgmisel hooajal pääsu I liigas, kui Nõmme Rim ütleb oma koha ülesse, mida nad on iga aasta ka teinud. Kuid hea oleks olnud I liiga koht ise välja võidelda, mitte kellegi järgi ootama jääda.


Autor: Esko Tõnisson