UUDISED

Rain Kasel hea võistlusvorm

Eile, 28.05.13 Tartus Tamme staadionil toimunud Gustav Sule mälestusvõistlustel näitas Rain Kask kaugushüppes stabiilselt häid resultaate ja pakkus publikule meeldejäävat võistluselamust. Juba avakatsel põrutas ta päeva pikima hüppe - 7.76m.

Hea seeria jätkus ka teistel katsetel (7.68, 7.73, 7.43, 7.73, x), kuigi esimesel katsel hüpatut enam parandada ei õnnestunud. Kase varasem rekord pärines eelmisest aastast ning oli 7.69. Eile sai see tulemus ületatud kokku suisa kolmel korral.

Eesti kõigi aegade edetabelis tõusis kõrge lennuga noormees jagama 13. kohta, möödudes teiste seas ka sellistest meestest nagu Paavo Kivine (7.75), Rasmus Mägi (7.73) ja Andrei Nazarov(7.69).

Tartu ülikoolis matemaatikat õppival Kasel on käes kiired ajad, sest kahe nädala pärast kaitseb ta lõputööd. Treener Toomas Klaupi hoolealuse tähtsamate sportlike etteasteteni on siiski veel aega.

Juuni teises pooles loodab Rain pääseda Euroopa võistkondlikele meistrivõistlustele esiliigas, kus iga riik saab igal alal välja panna teatavasti vaid ühe sportlase. Võistlused toimuvad  Dublinis.

Kase eilne võidutulemus pole aga eestlaste selle aasta pikim õhulend. Märtsis hüppas Maicel Uibo mitmevõistluse sees koguni 7.82. Mõlemad mehed on praeguse seisuga minemas kaugushüppes Eestit esindama juuli keskpaigas Tamperes toimuvale U23 vanuseklassi EM-ile. Võistluste A-norm (7.60) on täidetud ka Henrik Kutbergil (7.64).


Autor: Esko Tõnisson

Allikas: sport.delfi.ee