UUDISED

Eesti Maaülikooli Spordiklubi kutsub RAGBI treeningutele

Eesti Maaülikoolil on suur plaan välja panna Eesti Maaülikooli tudengitest koosnev ragbi 7 meeskond, kes esindab ülikooli tudengite rahvusvahelisel võistlusel SELL 2014, mis toimub 2014. aastal maikuus Tartus. 

Ragbi 7 treeninguid viib läbi Eesti koondise peatreener Zaza Dzidzadze, kes on viinud Eesti koondise Euroopa meistrivõistlustel 5. kohale 2012 aastal. Zaza on oma ragbiklubi Lelo viinud 2011 aastal Eesti meistriks ja omab pikaajalist ragbi, kui mängu kogemust. Kõikidel huvilistel, kellel on soov Eesti Maaülikooli esindada ragbi 7 mängus ja tuleval aastal mängida ragbit Eesti meistrivõistlusel, saavad treener Zaza Dzidzadze ühendust võtta telefonil 58379219.

Eesti Maaülikoolis käivad kolm tudengit, kes kuuluvad Eesti koondisse ja on tulnud ka Eesti meistriks ragbi 7 alal.  Koondisse kuuluvad Kaido Keir, Matis Sangla ja David-Sandro  Dzidzadze. Seega uued mängijad ei pea kartma, et ollakse SELL 2014 mängudel „peksupoisid“. Samuti võib täpsema info saamiseks ühendust võtta David-Sandro, kes võib pikemalt rääkida treeningutest ja mängust endast. David-Sandro telefon on 58379218.

Treeninguid tehakse kolm korda nädalas esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel kella 18.00 kuni kella 20.00-ni Tartu Vene Lütseumi juures asuval muru platsil. Kõik pesemisvõimalused ja treeningtingimused pakub Tartu Vene Lütseum. Treeningutel ei pea keelebarjääri pelgama, kuna treeningutel suheldakse eesti, vene ja inglise keeles. Kõik treeningud on TASUTA.

Ragbi 7 on valitud olümpia alaks ja seda mängitakse 2016. aastal Rio olümpia mängudel. Treeneri sõnul on Eesti koondisel väga suur võimalus ennast Rio olümpiale mängida läbi Euroopa kvalifikatsiooni turniiri. 

Tartu Lelo klubi koduleht: http://tartulelo.do.am/ 

Siin kerge stiilinäide parimate esituses, kuidas ragbit mängitakse: http://www.youtube.com/watch?v=Hr-XqUY1Wdc