UUDISED

Igor Syunini jalalõikus õnnestus väga hästi

Eesti kolmikhüppemeister Igor Syunin on septembrikuu lõpus tehtud pöialõikusest hästi taastunud ja teeb juba usinalt trenni. "Operatsioon ei olnud väga keeruline – kaks nädalat ei tohtinud kõndida ja viis nädalat joosta," räägib Syunin. "2010. aastal oli pärast operatsiooni jalal mingi muna, nüüd oli kõik okei." Vigastus kimbutas Syuninit juba talvel, kui ta pidi sisehooaja vahele jätma, ning kevadelgi jäi ettevalmistus lünklikuks. Augustikuu lõpus hüppas tartlane Kohilas oma hooaja tippmargi 16.46.
 

"Järgmisel päeval oli jalg treeningul väga kange. See tähendas, et tuleb lõikusele minna. Nii kehvas seisus jalaga polnud mõtet sporditeed jätkata," lausub Syunin, keda opereeris doktor Egon Puuorg.

Praegu tugevdab Syunin pöida ja jookseb, hüppama loodab hakata detsembris. "Võistlustele ma esialgu ei mõtle," sõnab ta. "Eelmisel hooajal sain vaid kehvasti harjutada, nüüd tahaks neli kuud tugevalt treenida."

Samas tunnistab Syunin, et tal leidub piisavalt palju mõtlemisainet. Koostöö senise juhendaja Ivo Kalaga lõppes, ka majanduslikult on kolmikhüppaja olukord pehmelt öeldes nutune – alaliidust saab ta 130 eurot kuus.

"Uurin, mis võimalus on leida abiline välismaalt," märgib 22aastane sportlane. "Varsti kohtun Erich Teigamäega (Eesti Kergejõustikuliidu president – toim) ning arutan sama küsimust ka temaga."Allikas: www.ohtuleht.ee