UUDISED

Eesti Maaülikooli meister jalgpallis on Megatron 3000xc

Pühapäeval, 24.11.13 toimusid Eesti Maaülikooli meistrivõistlused jalgpallis. Meistrivõistlustele registreerus üheksa võistkonda kõigist instituutidest ja üksustest. Suuremad instituudid olid väljas lausa kahe võistkonnaga, nagu TI, PKI ja MMI.  Kõik üheksa tiimi loositi kahte alagruppi, kust edasi pääsesid kaks paremat.

Pingelistest alagrupimängudest kindlustasid endale kohad poolfinaali A-alagrupist FC Kuulilennuteetunneliluuk (PKI) ja Megatron3000xc (TI) ning B-alagrupist Maa Futsal (MMI), kes oli turniiril tiitlikaitsja ja EMÜ SK.  Enne, kui poolfinaalid alata said juhtus VLI Eliit võistkonnaga väga kurioosne juhtum, kus nad olid kasutanud oma võistkonnas Tartu Ülikooli mängijat ja nad eemaldati turniirilt. Muidu, kui sellist juhtumit poleks olnud, oleks VLI Eliit nelja parema sekka pääsenud ja kes teab, kuidas oleks siis medalid jaotunud.

Esimeses poolfinaalis mängisid FC Kuulilennuteetunneliluuk (PKI) ja EMÜ SK, kus peale jäi tulemusega 2:0 spordiklubi esindajad. EMÜ SK esimene värav tuli kaitsemängija rikošetist, mis läks kirja Ott Toomsalu omaväravana ja teise lõi Rait Rodi. Teine poolfinaal, mis oli väravate võimaluste rohkem ja mängulisem, olid vastamisi Megatron3000xc (TI) ja Maa Futsal (MMI), kus jäi alla eelmise aasta võitja Maa Futsal tulemusega 0:3. Megatron3000xc poolelt skoorisid Risto Liiv ja Aivar Polak sai palli väravavõrku kahel korral.

Kolmandakoha selgitasid omavahel Maa Futsal ja FC Kuulilennuteetunneliluuk, kust võitjana väljus FC Kuulilennuteetunneliluuk tulemusega 1:0, mängu ainsa värava lõi Ott Toomsalu.

Finaal, EMÜ SK ja Megatron3000xc vahel, oli pingeline ja värava löömise ohtu oli mängu algfaasis mõlemal võistkonnal, kuid kohtumise ainsa värava lõi Martin Kaur Megatron3000xc meeskonnast, mängu kümnendal minutil.  

Turniiri parimaks mängijaks valiti Ando Hausenberg EMÜ SK võistkonnast, suurima väravaküti tiitli omanikuks sai Artur Palok Megatron3000xc-st ja parim puurilukk oli Karl-Martin Vassiljev FC Kuulilennuteetunneliluuk satsist.

Turniiri punktid jagunesid nii: Tehnikainstituut 10 p, Põllumajandus- ja keskkonnainstituut 8p, spordiklubi 6p, Metsandus- ja maaehitusinstituut 5p, Majandus- ja sotsisaalinstituut 4p ja Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituut 3p.

Tulemusi ja pilte näeb siit.

Järgmise alana on kavas sõudmine ergomeetritel, mis toimub 8. detsembril. Kõik punktid on veel sealt saadaval nii, et olge kohal.

 


Autor: Esko Tõnisson