UUDISED

Eesti võõrustab Põhja-Euroopa suurimat siserulluisutamise võistlust

Eesoleval nädalavahetusel, 18.-19. jaanuaril toimub Tartus üks Põhja-Euroopa suurimaid siserulluisutamise võistlusi 4. Schänkel Tartu Rull, kus osaleb ka möödunud aasta võitja, lätlane Roberts Pundurs.

Võistlus hõlmab kaht päeva kiiret kihutamist 100m pikkusel rajal Eesti Maaülikooli spordihoones. Tegu on Eestis ainulaadse saaliga, mis võimaldab rulluisutajatel hoida järskudest kurvidest hoolimata kiirusi üle 36 km/h. Seekordsel võistlusel on distantsid lühemad kui tavaliselt, mis tähendab kiiremat sõitu ja põnevat elamust nii osalejatele kui ka pealtvaatajatele.  

Võistluse peakorraldaja Jaan Saksa sõnul on tänase seisuga võistlusele osalema tulemas rulluisutajaid viiest riigist: „Schänkel Tartu Rull on kujunenud üheks Põhja-Euroopa suurima rahvusvahelise konkurentsiga võistluseks. Lisaks eestlastele ja lätlastele on registreerunuid ka Venemaalt,  Ukrainast ja Rootsist.“

Möödunud talvel üldarvestuses võitjaks tulnud Pundurs arvab, et konkurents tuleb tihe ning võitjad selgitatakse alles pühapäeval viimastel distantsidel: „Raske on ennustada võitjat. Olen küll võistluseks ette valmistanud, kuid seda on teinud ka konkurendid.“

Peakorraldaja Jaan Saksa sõnul ei ole tegemist vaid tippuisutajatele mõeldud üritusega – võistlusel on lisaks kolm laste- ja noorteklassi, klass harrastajatele ning ka seenioritele. Samuti saab mõõtu võtta kolmeliikmelistele võistkondadele mõeldud teatesõidust.

Eelregistreerimine 4. Schänkel Tartu Rullile lõppeb 16. jaanuari südaööl, kuid ennast osalejaks märkida saab ka kohapeal. Rohkem infot võistluse kohta leiate aadressilt: www.rullibaas.ee/schankel.