UUDISED

Mitmevõistlejate uus põlvkond tõstab pead

Foto: Erlend Staub
Õiglane (vasakult), Kristjan Rosenberg, Taavi Tšernjavski ja Rauno Liitmäe. Foto Erlend Staub: Postimees

Eesti Kergejõustikuliit esitles Utilitas järelkasvutiimi 2016 koosseisu, kuhu pääsesid seitse tugevaimaid tulemusi näidanud noorsooklassi sportlast, kelle hulgas oli Eesti Maaülikoolis õppiv ja EMÜ Spordiklubis treeniv andekas mitmevõistleja Kristjan Rosenberg.  Energiakontsern Utilitas toetab noori kergejõustiklasi juba kuuendat aastat.

Utilitas järelkasvutiimi komplekteerimisel võeti arvesse sportlaste kahe parema määrustepärase tulemuse matemaatilist keskmist perioodil 1. maist 30. septembrini ja selle suhet viimasena kehtivasse MM või OM normi IAAF punktitabeli alusel. Arvesse läksid kahe erineva võistluse tulemused, mis pidid olema saavutatud Eesti või mõne teise IAAF-i liikmesriigi kalenderplaanis olevatel võistlustel. Erandina läks üks tulemus punktiarvestusse mitmevõistluse puhul. Tiimi pääsemise minimaalne tase on 110 IAAF punkti MM-i või OM B-normist.

Utilitas järelkasvutiimi eesmärk on tagada noorsooklassi (U23) silmapaistvamatele sportlastele võimalused intensiivsemaks sportlikuks tööks ja sportlaskarjääri alustamiseks täiskasvanuklassis. Tiim on planeeritud pikaajalise projektina, mis on lahutamatu osa Eesti kergejõustiku saavutusspordi struktuurist. 

Utilitas järelkasvutiimi kuulusid Rosenbergi konkurentidest veel Markus Leemet (10-võistlus), Janek Õiglane (10-võistlus), Taavi Tšernjavski (10-võistlus), Rauno Liitmäe (10-võistlus)